Podstawy programowania stymulatorów serca
Kurs dla mniej zaawansowanych
(również dla osób prowadzących tylko kontrole stymulatorów)

 

Informacje wstępne

Zamek w Uniejowie k. Łodzi 2-3 marca (czwartek-piątek) 2006

W dniach 2-3 marca 2006 (czwartek-piątek) organizujemy kurs poświęcony szkoleniu w zakresie kontroli stymulatorów, programowania stymulatorów (zarówno w zakresie podstawowych zasad i standardów jak również w aspekcie specyfiki programowania stymulatorów w zależności od wskazań do stałej stymulacji serca) - w niezmiernie ciekawym i urokliwym miejscu jakim jest Zamek w Uniejowie k. Łodzi.
http://www.zamekuniejow.pl
http://www.uniejow.pl/info-turysta.html#_Atrakcje_historyczne

Zamek w Uniejowie to miejsce, gdzie trzeba spędzić kilka dni, by poznać pełnię uroków tego miejsca (przyjazd na kilka godzin to nie to samo). Obrady będą odbywały się w Sali Rycerskiej na Zamku; w planie również zwiedzanie Zamku. W załączonej FOTOrelacji przedstawiamy kilka fotek z wizji lokalnej.
Uniejowski zamek jednym z najciekawszych zabytków Ziemi Łódzkiej. Powstał XIV w. za panowania króla Kazimierza Wielkiego i stanowił składową systemu warowni, stworzonego przez ostatniego z królewskich Piastów celem obrony dostępu do centrum Państwa z kierunków północnego (Państwo Krzyżackie) i północno - zachodniego (Brandenburgia). Zbudowano go na zachodnim brzegu Warty. Względy obronne (ceglany kilkunasto-metrowy mur, brama wjazdowa, fosa itp.) zadecydowały o jego gotyckim charakterze. Większość cech warownych zamek utracił w połowie XVII w. A w XIX w. właścicielem Zamku była rodzina Tollów, którzy to nadali zamkowi bardzie klasycystyczne oblicze. W okresie międzywojennym w zamku mieścił się hotel i szkoła średnia. Dziś Zamek użytkowany jest przez Radę Naczelną Zrzeszenia Studentów Polskich i pełni rolę ośrodka szkoleniowo - konferencyjnego i kulturalnego.

Zgodnie z tradycją, również i ten kurs jest BEZPŁATNY! Wykładowcy zgodzili się nieodpłatnie przygotować wykłady i poświęcić swój czas dla Uczestników. Uczestnicy pokryć muszą jednak koszty dojazdu, zakwaterowania oraz wykupić bony obiadowe.
Bliższe informacje odnośnie sposobu rezerwacji miejsc w hotelu podamy, gdy tylko otrzymamy je od Członków Komitetu Organizacyjnego.
Podobnie jak podczas kursu w Sulejowie - Uczestnicy sami rezerwują sobie miejsca/pokoje w hotelu. Szczegółowe informacje - wkrótce.

W momencie ostatecznego ustalenia składu Komitetu Naukowego i powstania ostatecznej wersji programu - Komitet Naukowy wystąpi do Zarządu Sekcji Rytmu Serca z prośbą o patronat i do Przewodniczącego Komisji ds. Szkoleń i Specjalizacji PTK - z prośbą o przyznanie punktów dydaktycznych.

Uczestnicy kursu otrzymają po jego zakończeniu certyfikat, potwierdzający udział w szkoleniu.

Ze względu na pojemność Zamku a zwłaszcza sali obrad - liczba Uczestników jest ograniczona. Planujemy przyjęcie około 60 osób.

Zgłoszenia można wysyłać już od dziś - jedynie drogą elektroniczną - po wypełnieniu druku zgłoszenia

Mamy nadzieję, że będzie to niezapomniana kameralna impreza.

Pozdrawiam Wszystkich, zachęcając do zaglądania na naszą stronę internetową (dalsze informacje wkrótce)

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego 
Prof. dr hab. med. Jan H. Goch

Przewodniczący Komitetu Naukowego
Dr hab. n. med. Andrzej Kutarski - prof. nadzw.

Powrót do góry>>>

 

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie

Dla uniknięcia zamieszania - rezerwacja pokoi po zamknięciu listy uczestników (wkrótce, do 4 01 2006 wpłynęło 40 zgłoszeń !!!)

Możliwości zakwaterowania:
w Zamku Uniejowskim są 42 miejsca
w Zajeździe "Nad Wartą" - 34
(w sumie 76 miejsc). Przewidujemy: 15 osób - Komitet Naukowy
6 osób - Komitet Organizacyjny (przywilej Organizatora) i
45 osób - Uczestnicy


Ceny pokoi w Zamku Uniejowskim (42 miejsca):
Cena pokoju dwuosobowego: 150 PLN
Cena pokoju trzyosobowego: 220 PLN
Cena pokoju czteroosobowego: 280 PLN
Koszt noclegu obejmuje śniadanie.
UWAGA Z powodu dużej liczby zgłoszeń, w przypadku braku pokoi 2 osobowych Organizator zastrzega sobie możliwość rezerwacji pokoju trzy- lub cztero- osobowego

Ceny pokoi w Zajeździe "Nad Wartą" w UNIEJOWIE ul. Sienkiewicza 137 (34 miejsca)
Cena pokoju jednoosobowego: 70 PLN
Cena pokoju dwuosobowego: 120 PLN
Cena pokoju trzyosobowego: 180 PLN
Cena pokoju czteroosobowego: 240 PLN
+ Koszt śniadania (płatne osobno): 10 PLN

Uczestnicy mogą (powinni) sobie wykupić obiad w dniu 2 i 3 marca w Restauracji Hotelu "Zamek" (25 PLN za jeden obiad)

Powrót do góry>>>

 

Powstaje lista uczestników
Wstrzymane przyjmowanie zgłoszeń na kurs

W dniach 30 12 2005 - 13 12 2006 nadpłynęło aż 91 zgłoszeń na Kurs! W tej sytuacji nadesłanie zgłoszenia nie gwarantuje automatycznego przyjęcia na Kurs. Organizatorzy rozważą wszelkie możliwości przyjęcia maksymalnie dużej lity Uczestników (główne ograniczenie stanowi pojemność sali wykładowej oraz możliwości zakwaterowania w Uniejowie). 

Osoby które nie zdążyły wysłać zgłoszeń oraz które nadesłały zgłoszenia w ostatniej chwili (muszą liczyć się one z możliwością otrzymania negatywnej odpowiedzi) informujemy, że zorganizowanie podobnego kursu planujemy również w przyszłym roku.

 Powrót do góry>>>

 

 

 

Zasady przyjęć na Kurs i rezerwacji Miejsc Hotelowych
O przyjęciach na kurs zadecydują możliwości zakwaterowania i pojemność sali wykładowej. Celem Komitetu Naukowego i Komitetu Organizacyjnego jest przyjęcie jak największej liczby osób. Organizatorzy (Zespół Pracowników Kliniki Kardiologii I Katedry Kardiologii i Kardiochirurgii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi) na podstawie kolejności zgłoszeń na kurs oraz na podstawie kolejności otrzymywania "Formularza rezerwacji zakwaterowania i wyżywienia na czas Kursu" - dokonają imiennej rezerwacji miejsc hotelowych, informując Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem o miejscu zakwaterowania drogą e-mailową. Wypełnione "Formularze rezerwacji zakwaterowania i wyżywienia na czas Kursu" prosimy przesyłać FAXEM na nr sekretariatu Kliniki Kardiologii I Katedry Kardiologii i Kardiochirurgii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi 0-42-636-44-71. Informacje o przyjęciach na kurs zamieścimy na naszej stronie internetowej, gdy tylko je otrzymamy od Organizatorów. Pytania w sprawie zakwaterowania na kurs prosimy kierować drogą e-mailową na adres: michalchudzik@wp.pl.
Zaznaczamy, że przyjęcia osób, które zostały zakwalifikowane na kurs w Baranowie bądź Sulejowie i nie przyjechały, nie zawiadamiając wcześniej Organizatorów i które w ten sposób uniemożliwiły udział w kursach innym chętnym (Osoby z "czarnej listy") będą rozpatrywane w ostatniej kolejności.
Powrót do góry>>>

 

 

 

 

Powrót do góry>>>