Echokardiografia i radiologia w rozpoznawaniu i leczeniu powikłań elektroterapii

Konferencja szkoleniowa dla implantujących urządzenia i echokardiografistów

 

  

 

  

Termin i miejsce

Termin: 

16-18 października 2013
(środa-piątek)

Miejsce:

Zespół Zamkowo-Parkowy w Krasiczynie
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie
Oddział w Krasiczynie 37-741 Krasiczyn 179
tel. +48 (0) 16 671 83 12
tel. +48 (0) 16 671 83 21
fax. +48 (0) 16 671 83 16
http://www.krasiczyn.com.pl
hotel@krasiczyn.arp.com.p


Hotel Zamkowy*** w Krasiczynie oferuje Państwu 96 miejsc noclegowych w pokojach 1-, 2-, 3-os. oraz w pokojach o podwyższonym standardzie (razem 51 pokoi), które znajdują się w kilku obiektach na terenie zabytkowego parku w: Powozowni, Zamku, Pawilonie Szwajcarskim i Pawilonie Myśliwskim.
Każdy z pokoi posiada łazienkę z kabiną prysznicową, Tv-Sat, telefon, bezpłatny dostęp do internetu (WiFi). Dodatkowo niektóre łazienki w pokojach o podwyższonym standardzie wyposażone są w hydromasaż.

 

Powrót do góry>>>

 

możliwości zakwaterowania

Hotel Zamkowy
http://www.krasiczyn.com.pl/strona/index.html?p=p_165
Hotel Zamkowy*** w Krasiczynie oferuje Państwu 96 miejsc noclegowych w pokojach 1-, 2-, 3-os. oraz w pokojach o podwyższonym standardzie (razem 51 pokoi), które znajdują się w kilku obiektach na terenie zabytkowego parku w: Powozowni, Zamku, Pawilonie Szwajcarskim i Pawilonie Myśliwskim. Każdy z pokoi posiada łazienkę z kabiną prysznicową, Tv-Sat, telefon, bezpłatny dostęp do internetu (WiFi). Rodzaje sal: liczba miejsc w układzie teatralnym - Stołowa Duża 180, zaciemnienie sali +

Powozownia. Zabytkowy budynek powozowni, adaptowany dla potrzeb hotelowych, tworzy niezwykle urokliwą i funkcjonalną bazę, wyposażoną we wszystko co jest niezbędne do świadczenia usług hotelowych na wysokim poziomie. Dysponuje 63 miejscami w pokojach zaprojektowanych w 3 tonacjach kolorystycznych; błękitnej, łososiowej i zielonej. W hotelu goście szczególnie upodobali sobie Pokój "Książęcy", z przepięknym widokiem na park oraz "Cichy kącik", z widokiem na hotelowe patio z fontanną.
Zamek w północnym skrzydle XVI w. Zamku urządzono sześć pokoi hotelowych, które mają zapewnić gościom wypoczynek w iście królewskim stylu. Z pokoi w Zamku można podziwiać wspaniały Dziedziniec Zamkowy, którego skrzydła pokrywa, unikatowa w skali światowej, dekoracja sgraffitowa a bajkowa sceneria Zamku, przepięknie oświetlonego nocą, zniewala i zachwyca.
Pawilon Szwajcarski. Budynek z XVII w. Dysponuje 13 miejscami noclegowymi. Pobyt w pawilonie stanowi pełną uroku i zagadkowości przygodę, bowiem, po północy, spotkać tu można ducha Zamku - Zosieńkę. Piękną, nieszczęśliwie zakochaną dziewczynę, o której legendy przekazywane są w Krasiczynie od pokoleń. Tylko tu jest jedyny apartament, którego okna wychodzą na 3 strony świata. Pawilon tonący w kwitnących w czerwcu jaśminach, których zapach zatraca zmysły.
Pawilon Myśliwski. Willa w stylu myśliwskim, wtulona w Krasiczyński Park, dysponująca 5 miejscami. Posiada niezwykłe zalety: 3 sypialnie, salon myśliwski z kominkiem, dwie łazienki wyposażone w jacuzzi, w pełni urządzoną kuchnię, własny ogródek z altanką, parking i kominek ogrodowy. Stanowi idealne miejsce do pracy twórczej lub naukowej, wypoczynku i spotkań z przyjaciółmi. W świetle zachodzącego słońca, przy ogrodowym kominku, blisko natury, goście upajają się zapachem łąk, rechotem żab i klekotem bocianów - stałych mieszkańców Krasiczyna.

 

W zwiazku z wyczerpaniem się miejsc w Krasiczynie zarezerwowane zostały dodatkowe pokoje w oddalonym o 9,5 km od Zamku Hotelu Accademia w Przemyślu: http://www.hotelaccademia.pl/hotel-w-przemyslu.html Rezerwacją miejsc w hotelu Accademia zajmuje się także recepcja Zamku w Krasiczynie

 

Inne hotele:

Impresja Krasiczyn:
Impresja Krasiczyn to kompleks hotelowo-bankietowy, w którym zapewniamy profesjonalną organizację imprez m.in. wesela, szkolenia, imprezy integracyjne, uroczyste spotkania rodzinne. Oferujemy Państwu: - 23 pokoje - 90 miejsc noclegowych (pokoje 1,2,3,4-osobowe)

 

Powrót do góry>>>

 

Od komitetu naukowego

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

Każdego roku wzrasta liczba nowych implantacji urządzeń sterujących pracą serca takich jak stymulatory serca, kardiowertery-defibrzylatory i stymulatory resynchronizujące (ponad 30 tysięcy rocznie); wobec wydłużania się życia pacjentów rośnie również liczba wymian tych jednostek jak i rożnego typu zabiegów rozbudowy systemów. Przybywa każdego roku nowych ośrodków, prowadzących tego rodzaju leczenie. Z jednej strony jest to zjawisko pozytywne, bowiem (przynajmniej implantacji stymulatorów serca) zbliżamy w liczbie zabiegów się do poziomu europejskiego z drugiej zaś ... no właśnie ... Wymienione rodzaje leczenia, jak każde działania medyczne obciążone są nieuchronnym ryzykiem działań niepożądanych. Najważniejsze i najczęstsze z nich to infekcje, niedrożności żylne, perforacje, dysfunkcje zastawki trójdzielnej i wiele innych.

Liczba powikłań rośnie nadal lawinowo i z różnych przyczyn szybciej niż bezwzględna liczba zabiegów i nadal będzie rósł ze względów wiadomych dla wielu nas. Powikłaniom poświęcony był prawie co 4-ty wykład na HRS-ie, na tegorocznym Europace; temat ten znacznie szerzej niż dotychczas był przedstawiany również podczas ubiegłorocznego Kongresu Cardiostim.

Więcej na temat powikłań elektroterapii na naszej dorocznej konferencji Sekcji Echokardiografii nie zmieścimy, a zagadnienie wymaga przedstawiania szczególnie gdy widzi się rosnącą liczbę powikłań leczenia przy pomocy i gdy widzi się bardzo wiele nieprawidłowości w ich rozpoznawaniu i leczeniu.

Wiele, praktycznie chyba większość nieprawidłowości ma szansę zauważyć i rozpoznać chokardiografista wykonujący badanie z różnych wskazań. Jednak - jak głosi stara prawda - "rozpoznaje się to, o czym się wie i pamięta".

Jest to kolejna konferencja poświęcona temu zagadnieniu. Na jej miejsce wybrałem tym razem Hotel w Krasiczynie - Zamek Krasiczyn, gdyż jest to piękne miejsce, w którym gościliśmy już w 2006 r w ramach cyklu spotkań "Wyzwania i problemy elektroterapii".

Cieszę się, że dzięki wspaniałej postawie naszych Wykładowców również i tym razem udało się utrzymać bezpłatną konwencję Konferencji - tzn. bez opłaty za uczestnictwo. Oczywiście dojazd, zakwaterowanie oraz wyżywienie (obiady, bo śniadania - wliczone w cenę hotelu oraz obiady) wyłącznie na koszt Uczestników Konferencji. Nasi Wykładowcy (jak zawsze) zwolnieni są ze wszystkich opłat (przyjechać musieli niestety na własny koszt).

Jest to kolejne i chyba ostatnie nasze spotkanie organizowane przeze mnie i poświęcone tej tematyce. Rozpoczęliśmy je w 2007 r wspólnie z doc. Barbarą Małecką w Pałacu Paszkówce, potem była konferencja na Zamku w Książu (2008) organizowana wspólnie z prof. Andrzejem Kublerem, potem w Gołębiewskim w Białymstoku (2009) z dr Bogdanem Galarem. W następnych latach przenieśliśmy się do Zamku Ryn na Mazurach gdzie wspólnie zorganizowaliśmy trzy kolejne konferencje (1010, 2011 i 2012). Widząc rosnące znaczenie diagnostyki echokardiograficznej w leczeniu powikłań elektroterapii w ubiegłym roku zorganizowaliśmy dodatkowy event w Lidzbarku. Tematyka "powikłań" stała się popularniejszą i od kilku lat zajmuje sporo miejsca nie tylko na Konferencjach Sekcji Rytmu Serca ale i również ma swoje (oby) stałe miejsce podczas kongresów PTK. Jak przekonaliśmy się, zagadnienie jest obecnie zbyt szerokie na nawet trzydniową konferencję więc siłą rzeczy żaden z eventów nie może wyczerpać zagadnienia w całości i siłą rzeczy przedstawiamy zajmujemy się kolejno najważniejszymi jego elementami. Cechą naszych konferencji jest fakt przedstawiania naszej wiedzy, doświadczeń, refleksji - bez czekania aż tematyka pojawi się na renomowanych zagranicznych konferencjach a dane zagadnienie stanie się modne.

Sądzę, że seria tych konferencji a także liczne sesje, z którymi to wręcz wpraszałem się na inne spotkania kardiologiczne spowodowały, że coraz więcej chorych z powikłaniami elektroterapii leczonych jest prawidłowo a i możliwości leczenia jak i wyniki leczenia są coraz lepsze.

Szanowni Państwo, tak to jest, że jest czas rozpoczynania i powitań, ale nieuchronnie musi przyjść i czas pożegnań. Tym eventem kończę moją dziesięcioletnią "edukację poza-sekcyjną" (przyczyną tej roboczej nazwy był kategoryczny sprzeciw Zarządu SRS w pierwszych latach jej istnienia), która rozpoczęła się w 2004 r Koszalińskimi wiosennymi Warsztatami Resynchronizacyjnymi a którą kończy ta konferencja.

Postęp techniczny powoduje, że coraz większą rolę edukacyjną będą spełniały platformy edukacyjne. O zobaczenia (również) na stronach Akademii Elektroterapii.
Zainteresowanych kursami, warsztatami i sympozjami z zakresu elektroterapii chorób serca nadal zachęcam do częstego zaglądania na stronę www.ptkardio.lublin.pl

Przewodniczący Komitetu Naukowego

i jednocześnie współorganizator Konferencji

Prof. dr hab.n.med 

Andrzej Kutarski

Powrót do góry>>>

 

Organizatorzy

- Prof. dr hab. n. med. Andrzej Kutarski (SRS PTK, OL PTK)
- Prof. dr hab. n. med. Marianna Janion (II Klinika Kardiologii Świętokrzyskiego Centrum Kardiologii WSzZ w Kielcach, KO PTK, Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwrsytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach)
- Dr n. med. Anna Polewczyk (II Klinika Kardiologii Świętokrzyskiego Centrum Kardiologii WSzZ w Kielcach, KO PTK)
- Dr hab. n med. Andrzej Tomaszewski (SE PTK, OL PTK)
Powrót do góry>>>

 

Patronat

- Krajowy Konsultant d.s. Kardiologii - prof. dr hab. n. med. Grzegorz Opolski
- Sekcja Echokardiografii PTK
- Sekcja Rytmu Serca PTK
Powrót do góry>>>

 

Komitet naukowy

Przewodniczący:
1. Prof. dr hab. n. med. Andrzej Kutarski (Lublin)
2. Prof. dr hab. n. med. Marianna Janion (Kielce)
3. Dr hab. n. med. Andrzej Tomaszewski (Lublin)
4. Dr n. med. Anna Polewczyk (Kielce)
Członkowie:
5. Dr n. med. Wojciech Brzozowski (Lublin)
6. Dr n. med. Marek Czajkowski (Lublin)
7. Dr hab. n. med. Elżbieta Czekajska-Chehab (Lublin)
8. Dr n. med. Bogdan Galar (Białystok)
9. Dr Marcin Gułaj (Białystok)
10. Dr hab. n. med. Wojciech Jacheć (Zabrze)
11. Dr n. med. Elżbieta Krzymińska-Stasiuk (Gdańsk)
12. Dr hab. n. med. Tomasz Kukulski (Zabrze)
13. Dr Jacek Kuśnierz (Warszawa)
14. Dr n. med. Marek Maciejewski (Łódź)
15. Dr n. med. Włodzimierz Mojowski (Warszawa)
16. Dr Krzysztof Oleszczak (Lublin)
17. Dr n. med. Katarzyna Piestrzeniewicz (Łódź)
18. Dr hab., n, med. Radosław Pietura (Lublin)
19. Dr hab. n. med. Maciej Sterliński (Warszawa)
20. Prof. dr hab. n. med. Hanna Szwed (Warszawa)
21. Prof. dr hab. n. med. Maria Trusz-Gluza (Katowice)
Powrót do góry>>>

Komitet organizacyjny

 Główni organizatorzy:
" Prof. dr hab. n. med. Marianna Janion (Kielce)
" Dr n. med. Anna Polewczyk (Kielce)
" Mgr Grzegorz Polewczyk (Kielce)
" Prof. dr hab. n. med. Andrzej Kutarski (Lublin)
" Dr hab. n med. Andrzej Tomaszewski (Lublin)
" Dr Andrzej Ząbek (Kraków)
" Dr Krzysztof Boczar (Kraków)
" Piel. dypl. Małgorzata Jedut (Lublin)
" Piel dypl. Wioletta Miętkiewicz (Lublin)

Kontakt z Organizatorami:
" Andrzej Kutarski: ; tel.: 0 81 742 87 47, 501 35 23 05 e-mail: a_kutarski@yahoo.com
" Anna Polewczyk (Kielce) 600 024 074; e-mail: annapolewczyk@wp.pl
" Marianna Janion (Kielce): 602 350 656; e-mail: mjanion@interia.pl

Powrót do góry>>>

 

Współpraca

 Zaproszeni Goście Konferencj
 (jeżeli będą mogli przyjechać być może będą mieli dodatkowe aktywności):

" Przewodniczący Zarządu Sekcji Echokardiografii PTK: Prof. dr hab. med. Zbigniew Gąsior
" Przewodniczący Elekt Zarządu Sekcji Echokardiografii PTK: Prof. dr hab. med. Andrzej Szyszka
" Przewodniczący Zarządu Sekcji Rytmu Serca PTK: Dr hab. med. Przemysław Mitkowski
" Przewodniczący Elekt Zarządu Sekcji Rytmu Serca PTK: Dr hab. med. Oskar Kowalski

Powrót do góry>>>

 

 

Zasady organizacyjne i opłaty

Szanowni Państwo,

jak podczas poprzednich naszych spotkań - jedyną drogą rejestracji jest elektroniczna; na wstępie wypełnić dokładnie ankietę. Po jej wypełnieniu w ciągu 24 godzin otrzymacie państwo potwierdzenie otrzymania zgłoszenia wraz z instrukcją jak należy dokonać opłaty w Hotelu (konferencja nadal, jak zawsze u nas, bez opłaty konferencyjnej), a kopia tego potwierdzenia wysłana zostanie do Recepcji Hotelu.
Każdy zarejestrowany Uczestnik dokonuje samodzielnie w Recepcji Hotelu Krasiczyn rezerwacji pobytu pod nr telefonu: 16 671 83 21 wew. 55 lub poprzez e-mail: recepcja@krasiczyn.arp.com.pl i dokonuje opłaty.

Uczestnicy jak zawsze opłacają swoje zakwaterowanie i część wyżywienia (część fundują Sponsorzy).

Pakiety:
a) w pokoju jednoosobowym za kwotę 425,00 zł/os.
b) w pokoju dwu osobowym za kwotę 375,00 zł/os.
c) w pokoju trzy osobowym za kwotę 325,00 zł/os.
d) w pokoju dwu osobowym za kwotę 365,00 zł/os. - nocleg w Impresji.
Pakiety obejmują opłaty za cały trzydniowy pobyt Uczestnika

Po złożeniu rezerwacji recepcja prześle do Gościa e-maila z potwierdzeniem zgłoszenia oraz danymi do przelewu, który musi zostać zrealizowany w terminie do 7 dni od daty dokonania rezerwacji. W tytule przelewu prosimy o umieszczenie imienia i nazwiska klienta, terminu pobytu oraz skrótu PTK.
Miejsca hotelowe zostaną dla Państwa zarezerwowane PO OTRZYMANIU opłaty za pobyt w Hotelu.
Przy przyjmowaniu rezerwacji od Uczestników obowiązuje kolejność zgłoszeń (z formularza rejestracyjnego).
Jeżeli braknie miejsc w Hotelu - zarezerwowane będą dla Państwa miejsca w nieodległym innym hotelu.
W razie niemożności przybycia Osoby Zarejestrowane prosimy o bezwzględne powiadomienie Organizatorów

W razie zaistnienia pytań dotyczących formy uiszczania opłaty pytania prosimy kierować na adres e-mailowy: GP.Kie@wp.pl  bądź bezpośrednio do Hotelu w Krasiczynie: recepcja@krasiczyn.arp.com.pl ; tel. 16 671 83 21 wew. 55

W zwiazku z wyczerpaniem się miejsc w Krasiczynie zarezerwowane zostały dodatkowe pokoje w oddalonym o 9,5 km od Zamku Hotelu Accademia w Przemyślu: http://www.hotelaccademia.pl/hotel-w-przemyslu.html Rezerwacją miejsc w hotelu Accademia zajmuje się także recepcja Zamku w Krasiczynie

 

Powrót do góry>>>

 

Formularz rejestracyjny

  

zakończono przyjmowanie zgłoszeń
 

Powrót do góry>>>

 

Punkty edukacyjne

 Sekcja Echokardiografii PTK przyznała za udział w Konferencji 20,00 punktów edukacyjnych Sekcji ECHO
Komisja ds. Szkoleń i Specjalizacji PTK przyznała za udział w Konferencji: 11,50 punktu edukacyjnego PTK
Powrót do góry>>>

 

Sponsorzy kursu

 Sponsorzy Kursu:
Sympozjum zorganizowano dzięki bezwarunkowym grantom Firm:

 Biotronik Polska
(Główny Współsponsor),

 Medtronic Polska
(Główny Współsponsor),

 TMS - Toshiba,

 Balton, Hagmed,

 i inni.

Powrót do góry>>>

 

Sponsorzy

Sympozjum zorganizowano dzięki bezwarunkowym grantom Firm:

 Biotronik Polska (Główny Współsponsor), 

Medtronic Polska (Główny Współsponsor), 

General Electric,

Balton,

Hagmed, 

i inni (chwilowo jeszcze tylko potencjalni).

Powrót do góry>>>