25 września - Światowy Dzień Serca.

W ostatnią niedzielę września obchodzony jest od 6 lat Światowy Dzień Serca.

Z tej okazji na ulicach wielu miast Polski i w ponad 1000 krajach - odbędą się imprezy mające dalszą popularyzację wiedzy o prozdrowotnym trybie życia i zagrożeniach dla układu krążenia niesionych przez złe przyzwyczajenia i niedostatecznie małą dbałość o zdrowie. 
Będą więc festyny, kiermasze, zawody sportowe (m.in.: biegi, marsze) oraz gadgety posiadające symbol o kształcie serca.

Jest to dzień, w którym mobilizują się wszyscy ci, którzy chcą i mogą przez kolejne 365 dni przekonywać ludzi, że na zawał serca, udar mózgu i inne powikłania miażdżycy to nie losowy wypadek ale następstwo sposobu życia. 

Niezdrowa dieta, brak ruchu, nadwaga, palenie papierosów - to czynniki, które wystawiają nasz układ sercowo-naczyniowy na ciężką próbę, a przecież możemy mu tego oszczędzić.

Instytut Flory stworzył w tym celu stronę internetową (www.florainstitute.pl), na której znaleźć można informacje, wyniki badań, porady, zindywidualizowane programy zdrowotne, które pomogą zmodyfikować styl życia tak, żeby serce służyło nam długie lata.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem World Heart Day jest Światowa Federacja Serca, z siedzibą w Genewie, której światowym partnerem jest marka Flora. Federacja skupia liczne organizacje kardiologiczne, narodowe fundacje serca, towarzystwa kardiologiczne, w tym Polskie Towarzystwo Kardiologiczne.

 

Inne linki: 

http://www.worldheartday.com
www.florainstitute.pl

www.headlines.pl/press

www.kardiolog.pl

www.zdrowie.com.pl